Panax Nedir?

Panax Nedir, Tam olarak tanımını biliyormusunuz? Devamı »

Panax Faydaları ?

Panax Faydaları Nelerdir? İnceleyiniz. Devamı »

Panax Nasıl Kullanılmalı ?

Panax kullanımı hakkında detaylı bilgi edinin. Devamı »

Panax Hediyeler !

Panax Kampanyalar.. Devamı »

 

Kibarlı Panax EPA – DHA

kibarlı-panax-epa-dha

Kibarlı Panax Epa – Dha

 

Dr.Mustafa Eraslan Panax Epa – Dha

Kibarlı Panax Epa-Dha Nedir?

Epa-Dha Fyadaları Nelerdir?

Epa-Dha Nasıl kullanılır?

Kibarlı Epa-Dha Fiyatı Ne kadar?

Kibarlı Epa-Dha Nasıl Satın alınır ?

 

 

Kibarlı Panax EPA – DHA Omega 3 gücü ile Yeni ürün 

Kibarlı firması tarafından yeni üretimi yapılan ve Avrupada kısa sürede ödüller alan Panax Epa – Dha ürünü hakkında bilgiler.

Kibarlı Panax EPA-DHA Dr. Mustafa Eraslan tarafından formülüze edilmiş ve patenti alınmış bir üründür.
Kibarlı ürünü olan Kibarlı Panax EPA-DHA bir gıda takviyesidir.
1 Kutu Kibarlı Panax EPA-DHA’da 90 kapsül bulunmaktadır.
Kibarlı Panax EPA-DHA’yı nasıl kullanmanız gerektiğiyle ilgili detaylı bilgiyi Canlı destek danışma hattımızdan alabilirsiniz.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 06-00065 sayılı izni ile üretilmiştir.
Türk Gıda Kodeksine uygundur. EPA ve DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

 

EPA – DHA

Yepyeni Kibarlı Panax DHA/EPA  içeriğindeki Omega3 ile çok daha etkilidir

KİBARLI PANAX DHA- EPA Kalp-Damar sağlığını korumak, daha sağlıklı bir hayat sürmek ve daima zinde kalmak isteyenlerin beğenisine sunuldu.

Kibarlı Panax Dha Epa faydaları nelerdir sadece Kalp-Damar hastalarını değil, ayrıca şeker hastalığı, infertilite, Kolesterol Problemi yaşayan kişileri de doğrudan ilgilendiriyor. Ürünün içeriğinde bulunan Panax Ginseng Ekstresi, literatürde kabul gördüğü şekilde Kalp-Damar sağlığımızın korunmasında çok etkin rol oynayan bir maddedir. Damarların sağlıklı olması da, vücudun diyabet, kolesterol, infertilite ve zihinsel sorunlar gibi hastalıklarla daha kolay baş etmesine destek olmaktadır.

Alt kısımda bazı ünlü bilim adamları, diyetisyen ve uzmanların Kibarlı Panax DHA -EPA ‘nın içerdiği ve yüzde yüz doğal olan maddelerle ilgili görüş ve açılamalarını okuyabilirsiniz.

Prof Dr. Osman Müftüoğlu: Vücudunuza giren her omega-3 molekülü beyninizi güçlendiren bir ilaç gibi çalışır.

Beyin hücrelerinin her birinin içi yağ deposudur ve omega-3 yağları bunların en önemlilerinden biridir. Çoğumuzun (çocuklar ve yaşlılar dahil) yaşadığı bellek ve konsantrasyon sorununun arkasında balık yağı kazanımının azlığı yatıyor.

Taylan Kümeli: Balık yağı D vitamini ve omega-3’ün en iyi kaynaklarıdır ki bu da beyni bilişsel gerileme ve hafıza kaybına karşı korur.

 Dr. Mehmet Öz: Aldığımız daha fazla omega-3’ün, beynin daha iyi çalışmasını ve kolay odaklanabilen daha iyi çocuklar gelişeceğini belirtti.

Ahmet Maranki: Ginseng, zihni güçlendirici, irfan ve bilgeliği artırıcı bir şifalı bitki olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanımının yaşam süresini artıracağı belirtilmektedir.

Ender Saraç: Hafıza güçlendirmek için beynin yağ asidi ve EPA ile beslenmesi gerektiğini ifade ederken, beynin bir kısmı yağdan oluşur ve sağlıklı bir hafızaya sahip olabilmek için yüksek oranda EPA içeren gıdalar tüketilmelidir.

Amerikalı Diyetisyen Ana Abad-Jorge: Bebeklerde, DHA gibi yağ asitlerinin algılama ve bilinç performansını çok güçlü etkilediğini ifade etti. İnsan hayatının ilk iki yılında DHA gibi çoklu doymuş yağ asitlerinin beyin gelişimini inanılmaz ölçüde etkilediği son 25 yılda açıkça ortaya konulmuştur.

 OMEGA 3 EPA & DHA ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Birçok araştırmalara konu olan Omega 3 yağ asitleri beden tarafından bütün hücrelerin temel yapı taşı olarak kullanılan temel bir yağ asididir. DHA ve EPA olarak ikiye ayrılır. Omega-3 yağ asitleri özellikle DHA ve EPA doğanın bir hediyesidir. Çocuklar daha anne karnında iken Omega-3 yağlarına ihtiyaç duymaya başlar. Bebeklerin merkezi sinir sistemini ve bedensel gelişimi için önem taşır.

Bu ihtiyaç yaşlılıkta da devam eder. Bellek için yararlı etkileri özellikle bebekler ve büyüme çağındaki çocuklarda daha da önemlidir. Omega 3 kullanımı büyüme devresindeki çocuklarda öğrenme ve problem çözme yeteneğini artırır. Bu yağlar bebek ve çocuklarda gözlerin görmede temel işlevler gören retina tabakasının gelişmesini destekliyor. Yaşlılarda sarı noktanın zayıflamasına bağlı görme kayıplarını azaltıyor.

Omega-3 yağ asitlerinin koroner kalp riskini azalttığıve kan basıncı kontrolünü kolaylaştırdığı biliniyor. Çünkü Omega-3 yağları atardamar duvarlarının esnekliğininin artmasına yardımcı olur.Bu yağlar iyi kolesterol HDL’yi arttırabiliyor. Kalp ritim bozukluklarını önleyebiliyor. Pıhtılaşma hücreleri trombositlerin yapışkanlığını azaltarak pıhtılaşmaya bağlı damar tıkanması riskininin de azalmasına yardımcı oluyor. Omega-3 yağlarının kanı incelterek felç riskini düşürebildiği, beynin kanlanmasını güçlendirdiği, bellek sorunlarını azalmasına yardımcı olduğu da biliniyor.

Omega-3 yağlarından zengin beslenenlerde Alzheimer hastalığına yakalanma olasılığı daha düşük olur. DHA ve EPA’nın kanserden korunmaya yardımcı olduğu da biliniyor. Özellikle meme, prostat ve kolon kanserinden korunmada bu yağlar destek olabiliyor. Yiyeceklerle bol miktarda DHA kazananlarda bağışıklık kökenli sağlık sorunlarına ve romatizmal problemlere de seyrek rastlanıyor.

Omega-3 yağlarının depresyona yakalanma olasılığını azalttığı, depresyonun tedavisini kolaylaştırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Günde ortalama 10 gramdan fazla Omega-3 yağ asidi yiyen Grönland Eskimoları’nın beyin kanaması ve kalp krizi ile neredeyse hiç tanışmadıklarını unutmayın.

Omega-3 yağlarından faydalanmanız için sizin bu kadar fazla miktarlara da ihtiyacınız yok. Günde 2-3 gram Omega-3 kazanmanız yeterli olacaktır. Şimdilik günde en az 150-160 mg EPA ve DHA tüketmeyi hedeflemek gerekiyor.   Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil eder.Depresyonun engellenmesi ve depresyon tedavisinde yardımcı olarak tavsiye edilir.

KLİNİK DENEY SONUÇLARI

Amerika’da yapılan bir çalışmada intihar eğilimi ve ağır depresyonu olan kişilerden bir bölümüne omega 3, diğer gruba ise plasebo verilmiştir. Ancak omega 3 verilen hastalarda oldukça belirgin bir iyileşme görülünce diğer grubun da bundan faydalanması için araştırma sona ermeden durdurulmuştur. Amerikan Kalp Birliği koroner kalp hastalığı olan kişilerin günde 1 gr balık yağı almalarını öneriyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz