Panax Nedir?

Panax Nedir, Tam olarak tanımını biliyormusunuz? Devamı »

Panax Faydaları ?

Panax Faydaları Nelerdir? İnceleyiniz. Devamı »

Panax Nasıl Kullanılmalı ?

Panax kullanımı hakkında detaylı bilgi edinin. Devamı »

Panax Hediyeler !

Panax Kampanyalar.. Devamı »

 

Dışkıda Kan ve Mukus Görülmesi

Kişinin dışkılama sırasında kan görmesi, ciddi bir hastalığın belirtisi olarak düşünülebilir. Bu sebeple, kanlı dışkı görülmesi halinde vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir. Aynı zamanda makat bölgesi ile etrafı son derece hassas bir bölgedir. Özellikle bağırsaklarda meydana gelebilecek ciddi hastalıkların belirtileri makat bölgesi ve çevresinde görülebilir. Bu sebeple makat bölgesi ve etrafındaki şikâyetler için kesinlikle uzmana gitmelisiniz.Kulaktan dolma bilgiler ile kesinlikle ürün kullanmayınız..

Dışkıda kan görülmesinin nedenleri nelerdir?

Dışkıda kan vakalarının birçok farklı sebebi olabilir. Örneğin, kolon kanseri, rektum kanserleri, hemoroit- basur, kalın bağırsakta oluşmuş polipler, makat çatlakları, makat iltihaplanmaları, iltihaplı bağırsak hastalıkları, bağırsak sarkmaları sayılabilir. Kişiye yapılacak muayene sonucunda, dışkıdaki kanın sebebinin tespit edilmesi ve sonuca göre hemen tedaviye başlanılması gerekir.

Kadınlar en çok görülen kanser türlerinin ikinci sırasında yer alan kolon kanseri ve rektum kanseridir. Erkeklerde ise bu kanser türleri 3.sırayı alır. Bu veriler ürkütücü olmakla birlikte söz konusu kanserler önlenebilir ve tedavi edilebilir kanser türleri arasında yer alırlar.Dışkıda kan görülmesi Hatta erken tanı ile kanserin tedavi süreci daha başarılı geçecektir. Bu sebeple dışkıda kan görülmesi halinde hiç ihmal edilmeden doktora gidilerek gerekli muayeneler ve tetkikler yapılmalıdır. Muayene etaplarında kalın bağırsağın 1/3 kısmını endoskopla incelenmesi söz konusu olacaktır. Bu metot sayesinde dışkıda kan vakalarının sebeplerinin tespit edilmesi ve gerekli tedavi yönteminin belirlenmesi çok kolay olacaktır.

Dışkıda Mukus Görülmesi ?

Dışkıda mukus, kalın bağırsaklarda sürekli devam eden salgılamaların, oğlan dışı artışı ile ortaya çıkan durumdur. Dışkılama sırasında yüksek oranda görülen mukus renk olarak yumurta akı tipindedir. Bağırsak hastalıklarından muzdarip olan kişilerde, dışkıda mukus vakasının yanında dışkıda kan vakası da görülebilir. Bu tip vakalarda dışkıdaki mukusun içinde bulunan lifler, beyaz yerine kanlı karışık olarak pembe rengini alır. Kişi ishal olduğunda, mukuslu dışkı ile birlikte kanlı mukus vakası da yaşıyorsa ülserli kolit riski düşünülmelidir.

Bu tip vakalarda kişi, gün içinde 4-5 defa hatta 10 defa dışkılama ihtiyacı ile tuvalete gidebilir. Dışkı incelendiğinde mukuslu, pelte görünümlü olduğu fark edilir. Aynı zamanda mukuslu ve kanlı dışkıda dikkat çeker. Mantar hastalığı da dışkıda mukus olma sebepleri arasındadır. Birçok kişi dışkıda mukus vakasını önemsemese de, aslında mukuslu dışkı önemli bağırsak hastalıklarının habercisi olabilir. Bu nedenle dışkıda mukus görüldüğü zaman, ihmal edilmeden doktora gidilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Panax Nedir ? başlıklı makalemizde ginseng panax, mustafa eraslan panax nedir? ve panax ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Mahmut Karatepe
Ziyaretçi

Bende kanlı mukus var tedavisi nedir hayati tehlikesi varmidir

Dr. Mustafa Eraslan
Yönetici

Merhaba mahmut bey, dışkıda kan varsa bunu bir sürü sebebi olabilir, durumunuzu hafife almayın lütfen, bitkisel takviyelerden ziyade mutlaka bir hekime görünmeniz gerekmekte.

wpDiscuz