Panax Nedir?

Panax Nedir, Tam olarak tanımını biliyormusunuz? Devamı »

Panax Faydaları ?

Panax Faydaları Nelerdir? İnceleyiniz. Devamı »

Panax Nasıl Kullanılmalı ?

Panax kullanımı hakkında detaylı bilgi edinin. Devamı »

Panax Hediyeler !

Panax Kampanyalar.. Devamı »

 

12 Parmak Bağırsağı Ülseri

On İki Parmak Bağırsağı Ülseri Nedir?
İnce bağırsak çok uzundur ve ilk 25 santimetrelik kısmına on iki parmak bağırsağı adı verilir. On iki parmak bağırsağı ülserinin tıbbi adı duodenum’dur.
Nedenleri:
İlerlemiş engel olunmamış gastrit, asit erozyonu, sinir bozukluğu, düzensizlik, gürültü, bağımlılık maddeleri, sıkça çay ile kahve tüketmek gibi dış etkenler nedeni ile oluşur.

Bunların yanında karaciğer yetmezliği, kalp hastalığı, hormon sorunlarında, sıcak ve soğuk yiyecek tüketmede, hamur işinde, fazla tüketilen ette ve baharatlarda ülser riski yükselmektedir.

Belirtileri:
On iki  ( 12 ) parmak bağırsağında ülseri olan bir kişinin dili paslıdır ve renginde solukluk vardır. Aynı zamanda baş dönmesi ve terleme yaşar. Midesinde hassasiyetlik oluşur ve her hangi bir baskı da bile canı yanar. Yemek sonrasında göğse doğru bir ağrı yayılır. Mevsim değişikliklerine göre ilk ve sonbahar aylarında sıkça görülmektedir. Tüm bunların yanında mide de ekşime ve ağza acı su gelmesi de en belirgin özelliklerinden biridir.

Tedavi:
Hastalığa neden olan etmenler ortadan kaldırılmalıdır.az ve sık yeme alışkanlığı edinmek önemlidir. İstirahat etmek ve stresten uzak durmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Panax Nedir ? başlıklı makalemizde ginseng panax, mustafa eraslan panax nedir? ve panax ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz